5 topmodelek co si prošli drsnou cestou od spodu až na vrchol
V každé kariéře modelky jsou vzestupy a pády. Můžete získat zakázku a být tváří pro obrovskou reklamní kampaň, nebo se objevíte na titulní stránce v nejluxusnějším časopise, podepíšete kontrakt do zahraničí a další. Všechno se však může v jednu chvíli zrušit a veškeré velké plány nemusí dopadnout podle vašich očekávání. V tu chvíli není divu že začnete podceňovat své schopnosti. Stává se to každému.
Tohle už jsi určitě slyšela a je to klišé jak z praku, ale tady to máš, protože je to pravda, vše se děje z nějakého důvodu. Dokonce i když to, co se má stát ve tvé kariéře se neděje hned, neznamená to, že to nikdy nebude. Musíme si projít určitými situacemi a zkušenostmi, než dosáhneme požadovaného cíle.
I když cesta za vysněnou zakázkou bude náročná, houževnatost, vytrvalost a trpělivost jsou klíčové. Je potřeba vytrvat a zůstat pozitivní při dosahování svých cílů, musíš na sobě neustále tvrdě pracovat.
Nezapomeň že nikdy nemůže být hůř, ne to si dělám srandu, ale pamatuj na to že i při nejhorších okamžicích, nejsi sama. Na co mnozí zapomínají je, že i ty nejznámější modelky byli nesčetněkrát odmítnuté. Cesta k velké kariéře není vždy easy a nestává se přes noc.
Hilary Rhoda
Hilary se nestala modelkou hned. Pokoušela se dostat na trh v Miláně a New Yorku, ale mnozí z návrhářů jí odmítli. Nicméně měla možnost poznat a prozkoumat jak to zde chodí. Když se jí to stejné stalo v Miláně, nevzdala to, jenom si zapsala nové zkušenosti do deníčku a pokračovala do Paříže, kde se jí vytrvalost vrátila. Byla osobně vybrána Nicholasem Ghesquierem z Balenciaga a měla jít v jeho show jaro / léto 2006, tato přehlídka ji okamžitě uvedla do hledáčku předních značek. Po návratu do Ameriky jí okamžitě chtěli všichni.
Hilary Rhoda je nyní spokesmodel pro kosmetickou značku Estee Lauder (pod vedením Joana Smallse), pracovala pro Sports Illustrated, Victoria Secret a je oblíbená mezi řadou zvučných jmen, jako, Zac Posen, Balenciaga, Carolina Herrera, Elle, Harper Bazaar a mnohé další.
Lara Stone
Ikonická Lara Stone, známá pro její smyslnou postavu a mezerou mezi zuby, začala kariéru modelky v Paříži, když jí bylo 15 let. Sedm let jí trvalo , než se přes veškeré problémy dostala mezi špičku. Ani jednou nepomyslela na to, že by se vrátila do Nizozemí.
V roce 2006 (když jí bylo 22) odešla do IMG a brzy měla mnohem víc práce. Šla přehlídku pro Givenchy a ještě ten rok se stala tváří a múzou značky, která vynesla její kariéru do nebes. Lara Stone dnes chodí jednu přehlídku za druhou a její obličej se objevuje na titulkách mnohých časopisech. Od té doby je Stone ikonou modního průmyslu. Pracovala pro top klienty, jako Calvin Klein, DKNY, Givenchy, Prada vůně, Tom Ford Beauty, stejně jako zdobí časopisy Madame Figaro, Vogue Paris, i-D, Harpers bazar, atd. Stone byla vybraná jako spokesmodel pro kosmetickou značku L'Oreal, spolu s kolegyní holandskou supermodelkou Doutzen Kroes. Pokud si pozici topmodelky vydřel a zasloužil, tak je to právě Lara Stone.
Lindsey Wixson
Už v době kdy byla ještě pubertačka, Lindsey Wixson věděla, že chce být modelkou. Sama se obrátila na malé agentury ve svém rodném městě v Kansasu, kde obdržela negativní reakce. Lindsey a její rodina se přestěhovala do Los Angeles, kde se přihlásila do modelingové egentury Vision Model Management.
Na začátku své kariéry byla odsunuta na dráhu reklamní modelky, i když dneska je známá jako runwayshow model pro takové značky jako je Miu Miu, Mulberry, Galliano, atd. Pozzději odjela do New Yorku a snažila se znovu dostat do modelingové agentury. Všude jí odmítli. Ještě ten rok byla vybraná fotografem z Vogue Italia, Stevenem Meiselem jako covergirl.
Krátce poté, co se objevila na kampani pro Miu Miu, Lindsey chtěli ve všech nejprestižnějších modelingových agenturách New Yorku. Dnes patří mezi nejznámější modelky, nedávno byla tváří Chanel a točila kampaně pro Karla Lagerfelda.
Joan Smalls
Od mladého věku se snažila začít svou kariéru v modelingu a proto přijímala účast v různých soutěžích v jejím rodném městě Puerto Rice, ale žádnou z nich nevyhrála. Bylo jí řečeno, že je příliš vysoká, příliš tenká a příliš tmavá.
Ve věku 17ti let, si z webu models.com vypsala všechny agentury v New Yorku. Její otec jí slíbil, že jí zaplatí cestu do New Yorku, jenom když bude pokračovat ve studiu. Souhlasila a odletěla do New Yorku. Oslovila většinu agentur které si sepsala když v tom ji zahlédl scout, který jí dříve viděl na modelingových soutěžích.
Scout jí řekl, že jestli se chce stát modelkou, musí si nechat zpravit zuby, které byly křivé a pak to znovu zkusit. Smalls se vrátila domů, opravila si zuby, dodělala školu a ve věku 19 let se vrátila do New Yorku.
V roce 2007, podepsala smlouvu s Elite Model Managment, ale zůstala katalogovou modelkou. Později v roce 2009 podepsala smlouvu v IMG. Ivan Bart, viceprezident IMG, jí řekl ať začne nosit podpatky a šaty a přestane chodit na castingy oblečená jako kluk. Věci se začali zlepšovat a odjela do Paříže.
V Paříži to nebylo tak jednoduché, jelikož bookeři jí říkali, že jednu černošku na přehlídku mají a další nepotřebují. V rozhovoru s Derekem Blasbergem pro Harper´s Bazar říkala, že volala tátovi a brečela do telefonu. Nikdo se nechtěl na její book ani dívat a chodila z jednoho castingu na druhý.
Do té doby než si jí všiml Givenchy Riccardo Tisci (nyní blízký přítel a skalní fanoušek), zarezervoval si ji pro svoji kampaň Haute Couture Show v roce 2010. Následovala reklama pro Gucci, Stella McCartney, Roberto Cavalli, Lacoste a Chanel. Smalls říká, že když se šla přehlídka pro Givenchy, věděla že její život se potom změní. Věděla že tohle je její šance, teď musí zazářit. Její ochota bojovat a nevzdávat to, jí protlačili k jejímu úspěchu. Musím podotknout, že září do dnes.
Tyra Banks
Tyra Banks je definicí cesty na vrchol úspěchu. Tyra se snažila dostat do modelingové agentury v LA v Californii a v šesti byla odmítnuta, všichni řekli ne. Konečně po sedmé, jí přijali do L.A. Models. Po roce bez žádného úspěchu (sem tam nafocení katalogu), Tyra odešla do Elite Managment. Odtamtud se její kariéra se rozjela v Evropě. Byla rezervovaná pro 25 přehlídek a reklamy pro značky jako je Dolce & Gabanna, Yves Saint Laurent a Ralph Lauren.
Ale jak se její tělo začalo měnit, němohla se nacpat do oblečení které šili v Miláně. Začali jí říkat grosso (z italštiny tlustá). Vrátila se do Států a její agent jí vrátil do komerčního focení, katalogů atd. Řekla svému agentovi, ať zavolá do Victoria Secret a do Sports Illustrated. Italové mě říkají grosso a já nemám tucha co to je a nehodlám hladovět.
Po návratu k práci ve Spojených státech, se Tyra snažila dostat práci u Victoria Secret, ale nebyla najata, kvůli jejím vlasům. Zůstala perzistentní a ne nebrala jako odpověď. Zavolala agentovi a řekla: "Zavolejte jim [Victoria Secret] hned teď, protože vím, že mám luxusní zadek ... a vím, že to pro tento katalog bude fungovat.
Hned poté, Tyra dostala druhou šanci a stala se první africko-americkou modelkou představující prádlo v katalogu Victoria Secret roku 1996 a později i pro Sports Illustrated a GQ v roce 1996.
Na vrcholu úspěchu nepolevila a stala se nejenom úspěšnou modelkou, ale i business woman. Založila si svoji show Americas Next Top Model a stala se moderátorkou The Tyra Show. Co se týče modelingu, Tyra se stala ikonickou modelku v modním průmyslu všech dob.
Topmodeling není pro každého
Ponaučení z těchto příběhů bude pro každého jiné, když to shrnu, tak cesta na vrchol je náročná, dlouhá a ne vždy to vyjde. Nikdy nevíte co pro tebe vesmír, proto se musíš neustále snažit a pokračovat ve své cestě. Název titulku mírně odporuje tomu, co najdeš na stránce Kdo může být modelkou, protože tam to vypadá že každý, ale není to tak, musíš mít řadu předpokladů. A hlavně, tady se bavíme o topmodelingu a sem se opravdu dostane jen zlomek modelek.
Můžeš taky oponovat tím, že ony jsou to supermodelky, ale kdysi byli úplně jako ty, obyčejné holky co měli sen. Chodili na castingy a opakovaně je odmítali. Nikdy se nevzdávej svých snů. Dokážeš cokoliv, o co budeš opravdu usilovat.